Гепаргин раствор 10мл флакон №10
Склад
кожний флакон 10 мл містить: аргініну цитрату нейтрального 1000 мг, бетаїну гідрохлориду 500 мг, бетаїну 500 мг; допоміжні речовини: бензойна кислота, цукроза, ароматизатор «Виноград», вода очищена, лимонна кислота.
Рекомендації до споживання
Може бути рекомендований лікарем для корекції раціонів дієтичного харчування:
- як кардіопротекторний засіб в комплексній терапії ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, при атеросклерозі;
- як нейропротекторний засіб в комплексній терапії порушень мозкового кровообігу з ознаками гіпоксії (запаморочення, головний біль, шум у вухах);
- як засіб для прегравідарної підготовки з метою поліпшення репродуктивного здоров’я та дієтичної корекції гомоцистеїнемії у жінок та вагітних;
- як засіб для корекції ацетонемічних станів у дітей віком від 3-х років з метою нормалізації функціонального стану гепатобіліарної системи та усунення наслідків інтоксикації;
- як засіб для підвищення апетиту у дітей та дорослих при порушенні обмінних процесів, спричинених впливом шкідливих зовнішніх факторів (вірусні інфекції, голодування, ірраціональні дієти, стреси та інше);
- як імуностимулюючий засіб при станах, які виникли внаслідок дотримання раціону з низьким вмістом поживних речовин, в період підвищених фізичних та психологічних навантажень;
- як гепатопротекторний засіб з метою підтримки нормальної та сприяння покращенню порушеної функції печінки при вірусних гепатитах, гепатозах, стеатозах, НАСГ, цирозах, печінковій енцефалопатії;
- як протиастенічний засіб при станах, пов’язаних з порушенням білкового метаболізму (стреси, астенія, травми, вірусні інфекції, голодування та ін.), особливо у осіб, що знаходяться під впливом шкідливої дії факторів навколишнього середовища.
- як детоксикуючий засіб з метою сприяння усунення наслідків дії алкоголю, медикаментів, промислових та інших токсичних, інфекційних, вірусних агентів.
Загальні властивості
Гепаргін® є джерелом амінокислот аргініну та бетаїну, що проявляють кардіопротекторну, антигіпоксичну, нейропротекторну, цитопротекторну, загальнозміцнюючу, гепатопротекторну, протиастенічну та детоксикуючу дію на організм.
Аргінін – амінокислота, що належить до розряду умовно незамінних, тобто частково синтезуються в організмі, але в кількості, що не покриває добову потребу людини, тому аргінін вимагає регулярного надходження з їжею. При різних захворюваннях, дефіциті в раціоні білка, а також з віком синтез аргініну різко знижується в організмі.
При дефіциті аргініну, в першу чергу, страждає система, що відповідає за виведення аміаку з організму і його знешкодження. В організмі людини аміак є токсичною речовиною, тому за нормальних умов аміак метаболізується в сечовину. При хронічних захворюваннях, вірусних інфекціях, отруєннях порушується перетворення аміаку в сечовину. Цикл сечовини - найважливіший шлях знешкодження аміаку, при його неспроможності страждає весь організм і, в першу чергу, печінка та нирки, тому що висока концентрація сечовини веде до їх пошкодження. Аргінін є субстратом для синтезу сечовини в печінці. Аргінін сприяє знешкодженню аміаку шляхом активізації його перетворення в нетоксичну сечовину і прискоренню її виведення нирками з організму, а також сприяє підтриманню оптимального азотистого балансу в організмі, сприяє виведенню кінцевого азоту, знижує утворення шкідливих для клітин печінки вільних радикалів, чим посилює детоксикаційну функцію печінки.
Аргінін є основою для ферменту NO-синтетази, яка виступає в ролі каталізатора при синтезі оксиду азоту в клітинах ендотеліальної оболонки судин. Посилене утворення NO веде до дилатації периферичних судин і зниження загального периферичного опору, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню кисневого голодування різних тканин, в першу чергу міокардіальної, а також покращує кровообіг периферичних судин і доставку кисню до головного мозку. Аргінін пригнічує утворення ендотеліїну - речовини, що має потужну вазоконстрикторну дію та є стимулятором ділення гладком'язових клітин стінки судин.
Аргінін бере участь в комунікації між нервовими клітинами. Сприяє синаптичній пластичності і поліпшенню пам'яті, а також є медіатором (імпульсним передавачем), що обумовлює релаксацію гладком'язових клітин шлунка, кишківника, сечового міхура, матки.
Бетаїн – ліпотропна речовина, яка є осмопротектором та донором метильних груп. Як осмопротектор, бетаїн захищає клітини, білки і ферменти від впливу навколишнього середовища (вірусні інфекції, стрес, інтоксикація). В якості донора метильних груп бетаїн бере участь в метіоніновому циклі, головним чином в печінці та нирках. Недостатній печінковий метаболізм жирів призводить до стеатозу печінки (накопичення жиру в печінці) та подальшого розвитку дисліпідемії. Ці зміни в обміні речовин можуть сприяти розвитку захворювань серця, мозку, печінки і судин. Недостатність метильних груп призводить до підвищеної концентрації гомоцистеїну в плазмі людини. Гіпергомоцистеїнемія у жінок пов'язана з синдромами повторного викидня, прееклампсії, відшарування плаценти, тромбоемболії. При перетворенні гомоцистеїну в метіонін, бетаїн може функціонувати як альтернативний донор метильних груп. Завдяки цьому, бетаїн може заміщати дефекти в реакціях метилювання, що викликані порушенням функціонування фолатного циклу і недоліком вітаміну В12. Бетаїн збільшує витривалість під час фізичних навантажень, працездатність, сприяє зменшенню загальної слабкості і втоми, забезпечує прилив сил і енергії. Бетаїн є важливою речовиною для профілактики хронічних захворювань. Бетаїнова дієта може знизити ризик серцево-судинних захворювань, поліпшує репродуктивне здоров'я жінок.
Іони цитрату, що містяться в Гепаргіні®, сприяють процесу травлення при підвищеній кислотності шлункового соку, сприяють зменшенню ацидозу та диспептичних проявів (нудота, відчуття тяжкості в шлунку, метеоризм), які часто спостерігаються при захворюваннях печінки.
Застереження при споживанні
підвищена чутливість до окремих компонентів продукту.
Не застосовувати в період вагітності або годування груддю, при жовчнокам’яній та сечокам’яній хворобі в стадії загострення, цукровому діабеті.
Перед застосуванням обов'язкова консультація лікаря.
Спосіб споживання
Дорослим по 1-3 флакони на добу після прийому їжі, або за рекомендацією лікаря. Розвести вміст одного флакону в половині склянки води та випити.
Дітям в віці від 3-х років в комплексному лікуванні ацетонемічного синдрому – приймати по 2 флакони на добу (зранку та ввечері). Вміст одного флакона розвести в половині склянки (100 мл) питної води та приймати по 1 чайній ложці кожні 10-15 хвилин.
Рекомендований термін споживання
3-4 тижні. В подальшому термін застосування узгоджується з лікарем.
Не є лікарським засобом.
Без ГМО.
Форма випуску
розчин у скляних флаконах об’ємом 10 мл.
Зберігання
зберігати при температурі не вище 25 °С, в недоступному для дітей місці.
Термін зберігання
24 місяці від дати виготовлення.
Виробник
ПАТ «Фармак», 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.