Режим роботи Кол-центру понеділок - п'ятниця з 9-00 до 18-00
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
Адвантан мазь для наружного применения 0,1% туба 15г-0

Адвантан мазь для наружного применения 0,1% туба 15г

В наличии на складе
489.40 грн
Производитель: ЛЕО Фарма А/С
Работаем по всей Украине. Срок получения заказа уточняйте у менеджера. Купить товар сегодня вы можете из наличия в аптеках сети.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

 

АДВАНТАН®

(ADVANTAN®)

 

Склад:

діючі речовини:1 г мазі містить 1 мг  метилпреднізолону ацепонату;

допоміжні речовини: віск білий, олія мінеральна, парафін білий м’який, Дегимульс Е (Dehymuls E), вода очищена.

Лікарська форма. Мазь.

Основні фізико-хімічні властивості: непрозора мазь білого або з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування у дерматології.

Код АТХ  D07A C14.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Адвантан® при місцевому застосуванні пригнічує запальні та алергічні реакції шкіри, а також реакції, пов’язані з гіперпроліферацією клітин, що сприяє усуненню як об’єктивних симптомів (еритеми, набряку, інфільтрації, ліхеніфікації), так і суб’єктивних скарг (свербіж, печіння, біль).

Відомо, що метилпреднізолону ацепонат безпосередньо зв’язується з внутрішньоклітинними глюкокортикоїдними рецепторами. Це особливо стосується основного метаболіту –            6α-метилпреднізолону-17-пропіонату, який утворюється після розщеплення у шкірі.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд із певною ділянкою молекули ДНК ініціює низку біологічних ефектів.

Зв’язування комплексу рецептор-стероїд призводить до індукції синтезу макрокортину. Макрокортин інгібує вивільнення арахідонової кислоти і таким чином знижує утворення медіаторів запалення, таких як простагландини та лейкотрієни.

Імуносупресивну дію глюкокортикостероїдів можна пояснити інгібуванням синтезу цитокінів та антимітотичним ефектом, який поки що недостатньо вивчений.

Інгібування синтезу вазодилатаційних простагландинів або потенціювання вазоконстрикторного ефекту адреналіну врешті решт зумовлює вазоконстрикторну активність глюкокортикостероїдів.

Фармакокінетика.

Метилпреднізолону ацепонат гідролізується в епідермісі та в дермі до утворення                 6a-метилпреднізолон-17-пропіонату, його основного метаболіту, який сильніше зв’язується з рецепторами кортикостероїдів, ніж початковий продукт, – чітка ознака шкірної «біоактивації».

Відсоткове та загальне відношення черезшкірної абсорбції місцевого кортикостероїду залежить від низки факторів, таких як хімічна структура сполуки, допоміжних речовин, концентрація сполуки в основі, умови дії (площа обробленої поверхні, тривалість дії, відкритий або оклюзивний спосіб лікування) та характеристики шкіри (вид та ступінь тяжкості патології, анатомічна локалізація).

Черезшкірну абсорбцію метилпреднізолону ацепонату у формі мазі досліджували з участю здорових добровольців. Черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату через шкіру, яка була вражена в експериментальних цілях шляхом видалення рогового шару епідермісу, виявилася значно підвищеною. У дорослих, хворих на псоріаз, та у пацієнтів з атопією черезшкірна абсорбція метилпреднізолону ацепонату у формі мазі становила приблизно     2,5 %.

Після потрапляння до кровотоку основний продукт гідролізу метилпреднізолону ацепонату, 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат, швидко зв’язується з глюкуроновою кислотою і таким чином інактивується.

Метаболіти метилпреднізолону ацепонату (основний метаболіт: 6a-метилпреднізолон-17-пропіонат-21-глюкоронід) виводяться з організму головним чином із сечею, період напіввиведення становить приблизно 16 годин. Після внутрішньовенного застосування повне виведення через сечу та випорожнення відбувається протягом 7 днів. Акумуляції в організмі діючої речовини або метаболітів не спостерігається.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Атопічний дерматит (ендогенна екзема, нейродерміт), контактна екзема, дисгідротична, неспецифічна екзема, екзема у дітей.

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до метилпреднізолону ацепонату або до будь-якого іншого компонента препарату; туберкульозні та сифілітичні процеси у ділянці нанесення мазі; вірусні захворювання (наприклад, вітряна віспа, оперізувальний лишай), розацеа, навколоротовий дерматит, виразки, акне звичайне, атрофічний дерматит або реакції після щеплення у ділянці нанесення мазі.

Шкірні захворювання, що супроводжуються бактеріальними або грибковими інфекціями (див. розділ «Особливості застосування»).

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Немає даних.

 

Особливості застосування.

Глюкокортикоїди слід застосовувати тільки у мінімально можливих дозах, особливо дітям, та тільки протягом періоду, коли це є абсолютно необхідним для досягнення та підтримки бажаного терапевтичного ефекту.

У разі оброблення великих ділянок шкіри тривалість лікування повинна бути визначена відповідним чином.

При бактеріальних інфекційних процесах шкіри і/або у разі грибкового ураження необхідно додаткове спеціальне лікування.

Місцеві шкірні інфекції можуть загострюватися у разі місцевого застосування глюкокортикоїдів.

Необхідно уникати застосування лікарського засобу в зоні обличчя при розацеа або навколоротовому дерматиті.

При застосуванні Адвантан® слід уникати потрапляння препарату в очі, на глибокі відкриті рани, на слизові оболонки.

Якщо шкіра надмірно пересихає при тривалому нанесенні крему Адвантан®, рекомендується перейти на застосування іншої лікарської форми препарату з вищим вмістом жирів (жирна мазь Адвантан®).

При нанесенні препарату Адвантан® на велику поверхню шкіри (40-60 % поверхні шкіри) або навіть при використанні неоклюзійних пов’язок ні у дорослих, ні у дітей не спостерігалося порушення функції кори надниркових залоз. Під час застосування метилпреднізолону ацепонату на 60 % поверхні тіла під оклюзивну пов’язку протягом          22 годин у здорових дорослих людей спостерігалося зниження рівня кортизолу в плазмі крові та вплив на його добовий ритм.

При нанесенні кортикостероїдів для місцевого застосування у високих дозах на великі площі тіла або упродовж тривалого періоду, особливо під оклюзійну пов’язку, значно підвищується  ризик виникнення  побічних ефектів. Необхідно уникати лікування із використанням оклюзійної пов’язки, якщо таке не призначене. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузники, так само, як зони попрілості, можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

У разі лікування великих ділянок поверхні тіла тривалість лікування повинна бути якомога меншою, оскільки неможливо повністю виключити вірогідність абсорбції або системних ефектів.

Так само, як з усіма кортикостероїдами, невідповідне застосування цього лікарського засобу може маскувати клінічні симптоми.

При глаукомі або її наявності в анамнезі слід повідомити лікаря.

Як відомо, при системній терапії кортикостероїдами також може розвиватися глаукома (наприклад, після застосування у високих дозах або на великій поверхні протягом тривалого періоду, використанні оклюзійних пов’язок або нанесенні на шкіру навколо очей).

Застосування, особливо довготривале, засобів для місцевого лікування, може спричинити реакцію сенсибілізації. У такому разі необхідно припинити лікування та призначити відповідну терапію.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

На данний час  немає достовірних даних щодо застосування препарату Адвантан®  вагітним жінкам.

Експериментальні дослідження на тваринах із застосуванням метилпреднізолону ацепонату із застосуванням доз, які перевищували терапевтичну дозу, виявили ембріотоксичний та/або тератогенний ефект.

Зазвичайу І триместрі вагітності слід уникати зовнішнього застосування препаратів, що містять кортикостероїди (зокрема, препарату Адвантан®). Деякі епідеміологічні дослідження дозволяють припускати можливе збільшення ризику палатосхизу у новонароджених, якщо їх матері застосовували системні кортикостероїди у І триместрі вагітності.

У період вагітності або годування груддю необхідно уникати оброблення великих ділянок поверхні шкіри, довготривалого лікування або використання оклюзійних пов’язок.

Необхідно врахувати співвідношення ризик-користь при призначенні препарату Адвантан®  вагітним.

Годування груддю.

Дослідження на тваринах виявили, що метилпреднізолону ацепонат не передається новонародженим через грудне молоко. Тим не менше, не виявлено, чи проникає метилпреднізолону ацепонат у грудне молоко, оскільки кортикостероїди, що застосовуються системно, виявляються у грудному молоці. Не виявлено, чи може місцеве застосування препарату Адвантан® призвести до достатньої системної абсорбції метилпреднізолону ацепонату, яка дозволила б виявити його у грудному молоці.

Із цієї причини необхідно бути уважними у разі призначення Адвантан® жінкам, які годують груддю.

У період годування груддю не слід наносити мазь Адвантан® на молочні залози. Особливо слід уникати тривалого застосування препарату, нанесення його на великі ділянки шкіри або використання оклюзійних пов’язок.

Фертильність. Даних щодо впливу препарату на фертильність немає.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не встановлена.

 

Спосіб застосування та дози.

Зазвичай мазь наносити на уражені ділянки шкіри 1 раз на добу тонким шаром. Тривалість застосування зазвичай  не має  перевищувати для дорослих 12 тижнів, для дітей – 4 тижні.

У разі пропуску своєчасного нанесення Адвантан® мазь, не слід застосовувати підвищену дозу препарату при наступному нанесенні. Якщо початкові симптоми захворювання шкіри з’являються знову після завершення курсу лікування, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Адвантан®, мазь забезпечує шкірі відповідний рівень жиру, не блокуючи при цьому потіння та теплообмін.

 

Діти.

Для дітей віком від народження до 4 місяців безпека не встановлена. Перед застосуванням  дітям віком від 4 місяців до 3 років рекомендовано проконсультуватися у лікаря. Дітям не вимагається коригування дози у разі застосування препарату Адвантан® мазь. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижні. Адвантан® мазь не можна використовувати під оклюзійну пов’язку. Слід пам’ятати, що пелюшки та підгузники можуть спричинити таку саму дію, як оклюзійна пов’язка.

 

Передозування.

У разі появи випадків атрофії шкіри, спричинених передозуванням топічного препарату, лікування необхідно припинити. Зазвичай симптоми минають протягом 10-14 днів.

Результати досліджень гострої токсичності із застосуванням метилпреднізолону ацепонату не виявили жодного ризику гострої інтоксикації після одноразового нанесення на шкіру надмірної кількості препарату (застосування на великій площі поверхні тіла в умовах, що сприяють абсорбції) або після випадкового прийому препарату внутрішньо.

 

Побічні реакції.

Частоту побічних ефектів, що спостерігаються у ході клінічних досліджень і наведені в таблиці нижче, визначено відповідно до конвенції частоти побічних ефектів MedDRA: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); нечасто (>1/1000,<1/100), рідко (>1/10000, <1/1000); дуже рідко (<1/10000), невідомо (частота не може бути оцінена на основі наявних даних; можливі побічні реакції, що не спостерігалися під час клінічних досліджень). Для кодування було використано версію 12.0 MedDRA.

 

Органи і системи

Часто

Нечасто

Невідомо

Загальні розлади та реакції у місці нанесення

Печіння, свербіж у місці нанесення

Сухість, еритема, везикули, подразнення, екзема, папули в місці нанесення, периферичні набряки

Фолікуліт, гіпертрихоз, висипання, пустули, біль, парестезія у місці нанесення

Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини

 

Атрофія шкіри,

екхімоз, імпетиго, надмірно жирна шкіра

Акне, телеангіектазія, поява стриїв, навколоротовий дерматит, шкірні тріщини, зміна кольору шкіри, бактеріальний целюліт, контактний дерматит, піодермія, інфекції шкіри, грибкові ураження, знебарвлення шкіри, шкірна алергічна реакція

Порушення з боку імунної системи

 

 

Гіперчутливість до лікарського засобу

 

В окремих випадках при тривалому застосуванні можливий системний вплив кортикоїдів у зв’язку з їх абсорбцією.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С  в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 15 г у тубі, по 1 тубі в картонній коробці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник.

Байєр Хелскер Мануфактурінг С.Р.Л., Італія/Bayer Healthcare Manufacturing S.R.L., Italy.

 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Віа Е Шерінг 21, 20090, Сеграте, Мілан, Італія/

Via E Schering, 21, 20090, Segrate, Milano, Italy.

 

 

Производитель: Асіно Фарма АГ
от 163.80 грн
Производитель: Асіно Фарма АГ
от 207.40 грн
Производитель: Здоров'я, ФК, ТОВ
от 135.50 грн
Производитель: Оріон Корпорейшн, ТОВ
от 205.30 грн
Производитель: ЛЕО Фарма А/С
от 460.20 грн
Производитель: Гледфарм ЛТД, ТОВ
от 527.50 грн
Производитель: Оріон Корпорейшн, ТОВ
от 544.90 грн
Производитель: Пфайзер Інк.
от 594.70 грн
Производитель: Пфайзер Інк.
от 1 133.70 грн
Цены на сайте интернет-аптеки lf.ua могут отличаться от цен в аптеках сети Линда-Фарм и актуальны только при условии заказе через интернет-аптеку lf.ua. Обратите внимание, что лекарственное средство может быть рецептурным и на него нужен рецепт врача.
Меню