Режим роботи Кол-центру понеділок - п'ятниця з 9-00 до 18-00
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
Виталипид для детей концентрат для р-ра д/инф. по 10 мг №10 в амп.-0

Виталипид для детей концентрат для р-ра д/инф. по 10 мг №10 в амп.

Нет в наличии
Производитель: Фрезеніус Кабі АБ, Швеція
Работаем по всей Украине. Срок получения заказа уточняйте у менеджера. Купить товар сегодня вы можете из наличия в аптеках сети.

Склад

діючі речовини: 

1 мл містить:

dl-α-токоферолу 0,64 мг

Ретинолу пальмітату 135,3 мкг

(відповідає ретинолу) 69 мкг

Фітоменадіону 20,0 мкг

Ергокальциферолу 1,0 мкг

рН 8

Осмоляльність 300 мОсм/кг води

допоміжні речовини: олія соєва рафінована, гліцерин, очищені фосфоліпіди яєчного жовтка, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій, нітроген.

Лікарська форма

Концентрат для розчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна емульсія.

Фармакотерапевтична група

Розчини для внутрішньовенного введення. Вітаміни.

Код АТХ B05X C.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. «Віталіпід для дітей» – це збалансована суміш жиророзчинних вітамінів, що забезпечує щоденні потреби при парентеральному харчуванні. 

Вітаміни, що присутні в складі «Віталіпіду для дітей», обумовлюють його біохімічні та фізіологічні властивості:

  •  Вітамін А впливає на ріст та диференціацію клітин, а також на фізіологічні механізми зору.
  •  Вітамін D регулює обмін кальцію і фосфору в кістках і нирках.
  •  Вітамін Е має антиоксидантні властивості, запобігає утворенню токсичних продуктів окислення і захищає складові клітин.
  •  Вітамін K бере участь в активації факторів згортання II (протромбін), VII, IX і X, а також білків C і S, які є життєво важливими для нормального процесу згортання крові. Вітамін К необхідний для синтезу інших білків у плазмі крові, кістках і нирках.

Фармакокінетика. При внутрішньовенній інфузії жиророзчинні вітаміни «Віталіпіду для дітей» метаболізуються тим же шляхом, що і жиророзчинні вітаміни при пероральному вживанні.

Основні фармакокінетичні властивості «Віталіпіду для дітей» відповідають фармакокінетичним властивостям 4 вітамінів:

  •  Вітамін А: нормальний рівень в сироватці крові становить 80–300 МО/мл; він зв’язаний з білком-носієм і виводиться головним чином з жовчю та сечею.
  •  Вітамін D: активується після гідроксилювання в печінці і в нирках; він зв’язується з білком-носієм і переважно виділяється з жовчю і сечею.
  • Вітамін Е: у крові транспортується за допомогою ліпопротеїнів, перетворюється на лактон у печінці і виводиться в основному із сечею.
  •  Вітамін К: взаємодіє із жовчю для всмоктування зі шлунково-кишкового тракту, накопичується головним чином в печінці, але зберігається в організмі лише протягом короткого часу, швидко метаболізується і виводиться із жовчю і сечею.

Показання

Застосовувати як доповнення до внутрішньовенного парентерального харчування новонародженим та дітям до 11 років для забезпечення добової потреби в жиророзчинних вітамінах А, Е, D2 та К1

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якої з діючих речовин, до яєчного, соєвого, арахісового білків чи будь-якої допоміжної речовини лікарського засобу. 

Гіпервітаміноз будь-якого вітаміну, що входить до складу лікарського засобу.

Тяжка гіперкальціємія, гіперкальціурія або будь-яке лікування, захворювання чи патологія, що призводить до тяжкої гіперкальціємії та/або гіперкальціурії (наприклад, новоутворення, метастази кісток, первинний гіперпаратиреоз, гранулематоз).

Одночасне застосування з вітаміном А або ретиноїдами.

Особливі заходи безпеки

«Віталіпід для дітей» не можна застосовувати нерозведеним.

Залишки препарату слід утилізувати та не використовувати надалі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Взаємодію між конкретними вітамінами, що входять до складу «Віталіпіду для дітей», та іншими препаратами слід контролювати відповідним чином.

Такі взаємодії включають:

  • Ретиноїди, в тому числі бексаротен: підвищення ризику токсичності при одночасному застосуванні з вітаміном А.
  •  Типранавір, розчин для орального застосування: містить вітамін Е у кількості, що перевищує рекомендовану добову норму споживання.
  •  Антагоністи вітаміну K (наприклад, варфарин): вітамін Е посилює антикоагулянтний ефект.

Взаємодія між жиророзчинними вітамінами та іншими компонентами або системами введення парентерального харчування реєструється рідко.

Наявність мікроелементів може спричинити незначну деградацію вітаміну А. Вітамін А руйнується під впливом ультрафіолетового світла.

Слід уникати комбінації з варфарином, оскільки вітамін K1 взаємодіє з антикоагулянтами типу кумарину.

Особливості щодо застосування

Загальна кількість введеного «Віталіпіду для дітей» не може перевищувати 10 мл/добу.

Очищена соєва олія може містити арахісовий білок, що може призводити до виникнення перехресних алергічних реакцій.

Інфузію слід негайно припинити, якщо з’являються ознаки або симптоми реакції гіперчутливості.

Токсичність вітамінів

Необхідно контролювати клінічний стан пацієнта і концентрацію вітамінів в крові, щоб уникнути передозування і токсичних ефектів, особливо вітамінів А, D і Е, насамперед у пацієнтів, які отримують вітаміни додатково з інших джерел або яким застосовують інші агенти, що підвищують ризик токсичності вітамінів. Дуже важливо проводити моніторинг стану пацієнтів, які отримують вітаміни довготривало.

Гіпервітаміноз А

Ризик розвитку гіпервітамінозу А (який супроводжується такими симптомами: побічні реакції з боку шкіри та кісток, диплопія, цироз печінки) збільшується, наприклад, у пацієнтів з недостатністю білків, порушеннями функції нирок (навіть якщо вітамін А додатково не призначається), печінковою недостатністю (у педіатричних пацієнтів з низькою масою тіла), а також у хворих, що постійно отримують лікування вітамінами.

Гостре захворювання печінки у хворих з достатнім вмістом вітаміну А у печінці може призвести до прояву токсичності вітаміну А.

Гіпервітаміноз D

Передозування вітаміну D може викликати гіперкальціємію та гіперкальціурію.

Ризик токсичності вітаміну D збільшується у пацієнтів із захворюваннями та/або станами, що призводять до гіперкальціємії та/або гіперкальціурії, а також у пацієнтів, які постійно отримують лікування вітамінами.

Гіпервітаміноз Е

Хоча й надзвичайно рідко, але передозування вітаміну Е може призвести до уповільнення загоєння ран через дисфункцію тромбоцитів і порушення згортання крові.

Ризик токсичності вітаміну Е збільшується у пацієнтів з печінковою недостатністю, з порушеннями згортання крові або при застосуванні пероральних антикоагулянтів у пацієнтів, що постійно отримують лікування вітамінами.

Пацієнти з порушеннями функцій печінки

Пацієнти з печінковою недостатністю можуть потребувати індивідуального призначення препаратів вітамінів. Особливу увагу слід приділяти профілактиці токсичності вітаміну А, оскільки наявність захворювання печінки пов’язане з підвищеною сприйнятливістю до вітаміну А, особливо в поєднанні з хронічним надмірним вживанням алкоголю (також див. вище «Гіпервітаміноз А»).

Загальний моніторинг

Слід враховувати загальну кількість вітамінів, що надходять в організм з усіх джерел, таких як харчування, інші вітамінні добавки або ліки, що містять вітаміни у складі допоміжних речовин. Необхідно контролювати рівень вітамінів та клінічний стан пацієнта, щоб забезпечити підтримку адекватного рівня вітамінів.

Потрібно враховувати, що деякі вітаміни, особливо вітамін А, чутливі до ультрафіолетового світла (наприклад, прямого або непрямого сонячного світла). Крім того, високий рівень кисню в розчині може підвищувати розпад вітамінів А і Е. Ці фактори слід брати до уваги, якщо не вдається досягти належного рівня вітамінів.

Необхідно проводити моніторинг щодо достатнього вмісту вітамінів, якщо для пацієнта єдиним джерелом вітамінів протягом тривалого часу є мультивітаміни для парентерального введення. Наприклад, слід контролювати вітамін А у пацієнтів з пролежнями, ранами, опіками, синдромом короткого кишківника або кістозним фіброзом.

Розведення

«Віталіпід для дітей» необхідно додавати до розчинів не раніше ніж за 1 годину до початку інфузії. Для досягнення гомогенності суміші безпосередньо перед початком інфузії ємність із сумішшю повертають декілька разів.

Сумісність. 

«Віталіпід для дітей» не можна змішувати з іншими лікарськими засобами, окрім перелічених нижче. Об’єм та дозу препарату для розведення слід визначати згідно з інструкцією для медичного застосування відповідного лікарського засобу.

«Віталіпід для дітей» (рекомендації щодо дозування див. в розділі «Спосіб застосування та дози) можна додавати до таких лікарських засобів: 

«Інтраліпід 20 %», емульсія для інфузії;

«СМОФліпід 20 %», емульсія для інфузії;

«Глюкоза 50 мг/мл», «Глюкоза 100 мг/мл», розчин для інфузії;

«Натрію хлорид 9 мг/мл», розчин для інфузії.

Для пацієнтів віком від 2 років :

«Kабівен Центральний» або «Kабівен Периферичний», емульсія для інфузії, незалежно від розміру упаковки;

«СмофКабівен центральний» та «СмофКабівен периферичний», емульсія для інфузії, незалежно від розміру упаковки.

Для дітей з масою тіла понад 10 кг віком до 11 років: 

«Віталіпід для дітей» може бути використаний для розведення «Солувіту Н», ліофілізату для розчину для інфузій. Один флакон «Солувіту Н» розчиняють, додаючи 10 мл (одну ампулу) «Віталіпіду для дітей». Після цього суміш додають до будь-якого сумісного лікарського засобу.

Для дітей з масою тіла до 10 кг: 

«Віталіпід для дітей» не рекомендується для розведення «Солувіту Н» через відмінності в режимах дозування «Віталіпіду для дітей» та «Солувіту Н».

Дія світла на розчини для внутрішньовенного парентерального харчування, особливо при наявності мікроелементів та/або вітамінів, може мати несприятливий вплив на клінічний результат у новонароджених через утворення пероксидів та інших продуктів розпаду. При застосуванні новонародженим та дітям до 2 років приготовані розчини з додаванням «Віталіпіду для дітей» слід захищати від світла до завершення введення.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовується. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза для недоношених новонароджених та новонароджених з низькою масою тіла менше 2,5 кг:

4 мл/кг маси тіла/ добу.

Для дітей з масою тіла більше 2,5 кг та віком до 11 років

Рекомендована доза становить 10 мл (1 ампула) на добу.

Печінкова недостатність

Для підтримки належного рівня вітамінів і для запобігання токсичності вітамінів необхідно застосовувати суміші вітамінів індивідуально для кожного пацієнта (див. розділ «Особливості застосування»).

Спосіб розведення

«Віталіпід для дітей» застосовується внутрішньовенно після асептичного розведення. 

Не застосовувати нерозведеним!

Об’єм препарату, який застосовують для розведення, визначають відповідно до його інструкції для медичного застосування (рекомендовані лікарські засоби для розведення, а також об’єм «Солувіту Н» зазначені в розділі «Особливості застосування»).

Розрахована залежно від маси тіла або віку дитини доза лікарського засобу «Віталіпід для дітей» вводиться після розведення у визначеному об’ємі розчинника.

Діти

Застосовують новонародженим та дітям до 11 років.

Передозування

Передозування жиророзчинних вітамінів може призвести до посилення побічної дії препарату, але при застосуванні у рекомендованих дозах токсичність відсутня. 

При одноразовому передозуванні побічних ефектів не спостерігалося. Специфічне лікування не потрібне.

Після тривалого передозування вітаміну D може підвищитися концентрація метаболітів вітаміну у сироватці крові. Це може зумовити виникнення остеопенії.

Швидка інфузія вітаміну К1 в колоїдному водному розчині може спровокувати почервоніння, бронхоспазм, тахікардію та зниження артеріального тиску. 

Гостре передозування вітаміну А (дози понад 150 000 МО) може викликати шлунково-кишкові розлади, головний біль, підвищений внутрішньочерепний тиск, набряк диска зорового нерва, психічні розлади, дратівливість, судоми або відтерміноване генералізоване лущення шкіри.

Хронічне отруєння (тривале споживання препаратів вітаміну А у дозах, що перевищують фізіологічні потреби, пацієнтами, які не потребують такого лікування) може викликати підвищений внутрішньочерепний тиск, кортикальний гіперостоз у довгих кістках і передчасне закриття епіфізів. Діагноз зазвичай встановлюється при наявності чутливого на дотик або болючого підшкірного набряку кінцівок. 

При рентгенологічному дослідженні спостерігається періостальна реакція ліктьової кістки, малогомілкової кістки, ключиці та ребер.

Лікування гострого або хронічного передозування

Припинити прийом препарату, зменшити споживання кальцію, збільшити діурез (екскрецію сечі) і відновити баланс рідини.

Побічні ефекти

З боку імунної системи можливе виникнення алергічних реакцій.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Велике значення має повідомлення про підозрювані побічні реакції після застосування лікарського засобу. Це дозволяє постійно контролювати співвідношення «користь/ризик» лікарського засобу. Фахівці галузі охорони здоров’я повинні повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції за допомогою національної системи звітності.

Термін придатності

2 роки. 

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25° C. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Несумісність

Цей лікарський засіб не можна змішувати з іншими лікарськими засобами, за винятком тих, що вказані в розділі «Особливості застосування».

Упаковка

По 10 мл концентрату у скляній ампулі; по 10 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Фрезеніус Кабі АБ, Швеція/ 

Fresenius Kabi AB, Sweden

Адреса

Ельзе-Крьонер-штрассе, 1, 61352 Бад Гомбург, Німеччина/

Else-Kröner-Strasse, 1, 61352 Bad Homburg, Germany

Заявник

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ, Німеччина/

Fresenius Kabi Deutschland GmbH, Germany

Цены на сайте интернет-аптеки lf.ua могут отличаться от цен в аптеках сети Линда-Фарм и актуальны только при условии заказе через интернет-аптеку lf.ua. Обратите внимание, что лекарственное средство может быть рецептурным и на него нужен рецепт врача.
Меню