Жар у дитини. Перша допомога
Молоді мами часто запитують - чи збивати температуру у дитини під час сезонних спалахів гострих респіраторних захворювань? Відповідь це питання дуже неоднозначний і від низки факторів.
Багато педіатрів не рекомендують боротися з підвищенням температури, якщо її верхня межа не перевищила 38.5 градусів. Це з тим, більшість вірусів гинуть вже за нормальної температури тіла 37.5. Організм хворої дитини намагається самостійно впоратися із хворобою. Але якщо стовпчик термометра доходить до позначки 39 градусів, необхідно вживати заходів щодо зниження жару.
Винятками з цієї схеми є діти, які мають судоми при найменшому підвищенні температури тіла. Таким дітям необхідно знизити жар негайно. Сміливо збивайте вже за 37 градусів. Грудничкам на перших місяцях життя також не радять чекати підйому вище 38 градусів, адже організм ще не зміцнів після пологів і імунітет малюка ще не сформований.
Основними лікарськими засобами, що допомагають при боротьбі із жаром, є сиропи на основі
- парацетамолу Панадол та Еффералган
- ібупрофену Нурофен, Бофен, а також Ібуфен
Їх можна знайти у наших аптеках. Головне уважно читайте інструкцію та дотримуйтесь дозування, рекомендоване для вікової групи вашої дитини.
Поради для підвищення температури:
Першочерговим завданням мами є укласти дитину в ліжко та забезпечити йому спокій. У випадку з маленькими дітьми це дуже важко, але треба постаратися. Почитайте книжку або займіть спокійною грою. Головне, щоб організм менше зазнавав фізичних навантажень.Адже підвищена температура для дитини є великим стресом, тому забезпечення постільного режиму є основною місією молодої мами.
Регулярно провітрюйте кімнату. Оптимальною для дитини вважається температура повітря 20 градусів. Але не допускайте протягів. Це може посилити хворобливий стан.
Забезпечте оптимальну вологість. Якщо повітря сухе, можна просто розвісити вологі рушники або простирадла в кімнаті.
У жодному разі не закутуйте дитину. Це викликає ще більше підвищення температури тіла.
Давайте малюкові якомога більше рідини. Це виключить зневоднення і дозволить організму виробляти більше поту для самостійної боротьби з температурою. Це можуть бути трав'яні чаї, компоти або фруктові морси. Головне, щоб рідина не була надмірно гарячою.
Дотримуючись наведених вище рекомендацій, в обов'язковому порядку викликайте педіатра. Не варто займатися самолікуванням. Температура лише симптом захворювання, причин ж може бути безліч. Тому точний діагноз довіряйте ставити лікаря-педіатра.