Як жити із стомою?
Які засоби для догляду за стомою можуть знадобитися:
Калоприймачі:
це компактні змінні ємності із герметичного, гіпоалергенного матеріалу. Основне призначення калоприймача - компенсація обмеження життєвої активності. Пристрої надійно ізолюють вміст кишківника, попереджають попадання його на шкіру.
Герметизуючі засоби:
створюють навколо стоми рівну поверхню. В результаті підвищується міцність кріплення пластини, зменшується ймовірність протікання, збільшується термін використання калоприймача, забезпечується захист шкіри від виділень.
Захисні плівки:
наносяться на шкіру біля стоми. Перешкоджають контакту виділень з епідермісом, запобігають пошкодженню шкіри в момент зміни пластини або мішечка. Випускаються у вигляді серветок, спрею.
Антиклеї:
дають можливість без болю видалити пластину або калоприймач, прибрати залишки адгезивного складу, герметика. Випускаються у формі спрею та серветок.
Очищувачі для шкіри:
призначені для очищення шкіри від залишків адгезиву або засобів догляду; видалення виділень стоми; дезінфікування шкіри; профілактики подразнення та запалення. Очищувачі випускаються у вигляді рідини та серветок, спрею.
Засоби для лікування шкіри:
призначені для лікування запалення, почервоніння, мікротріщин. Засоби догляду за стомою та шкірою забезпечують нормальний рівень рН, перешкоджають намоканню шкірного покриву, підтримують місцевий імунітет.
Загоєнні та захисні креми:
дія кремів спрямована на лікування та профілактики запалення. Засоби пом'якшують шкіру в перистомальній ділянці, захищають її від впливу виділень з кишкової стоми, мають загоюючий, бактерицидний, зволожуючий і заспокійливий ефект. Креми для догляду за шкірою навколо стоми мають масляну основу, тому перед наклеюванням калоприймача їх потрібно змивати.
Абсорбуючі пудри та порошки:
підтримують сухість шкіри, поглинаючи ексудат та випаровування в перистомальній зоні. Попереджають розвиток запалення, роздратування, сверблячки під пластиною і навколо стоми. Сприяють кращому утриманню калоприймача, запобігають його відклеюванню.
Аксесуари для догляду за стомою або допоміжні засоби:
підвищують якість життя пацієнтів з отвором у черевній стінці.
- пояси для кращого кріплення мішка чи пластини. Попереджають відтягування шкіри мішечком. Продовжують термін носіння пластини;
- Білизна для стомованих. Сучасні калоприймачі дають можливість носити звичайний одяг, проте спеціальна білизна продовжує час їхнього носіння, зменшує шуми від мішечка, знижує навантаження на платівку, надійно приховує пристрій від сторонніх очей;
- бандажі. Призначені для профілактики ускладнень у післяопераційний період (протягом року). Попереджають утворення грижі у зоні стоми, прискорюють реабілітацію;
- ножиці для точного вирізування отвору із закругленими кінцями. Запобігають пошкодженню стінок мішечка калоприймача;
- нейтралізатори запаху. Купують неприємний запах. Випускаються у тюбику або у формі пакетика-саші.