Сучасні методи лікування болю в юшці
Слухова система людини складається з вушної раковини, слухового проходу та внутрішнього вуха, що забезпечує сприйняття звуків та рівновагу тіла. Найчастіший симптом захворювання вух – біль різної інтенсивності, від незначного поколювання до сильних відчуттів, що не дають людині відпочивати. Больові імпульси посилюються під час руху тіла, голови або їди і можуть поширюватися на інші органи та частини тулуба хворого, наприклад, очниці, щелепу, голову.
Захворювання вух мають різний характер і поділяються на кілька груп:
- запальні;
- не запальні;
- грибкові;
- травматичні;
Найчастіші захворювання вух – внутрішній отит, середній чи зовнішній. Патогенні бактерії проникають із зовнішнього вуха у внутрішнє, провокуючи виникнення запальних процесів. Вони супроводжуються болем та відчуттями дискомфорту. Запальні захворювання вух лікують антисептичними та знеболюючими препаратами, рідше застосовують антибіотики.
Чи не запальні захворювання вух:
вушний отосклероз (ураження кістки капсули вуха) має спадковий характер. Симптом – зниження слуху, лікування проводиться оперативне;
хвороба Меньєра має низку симптомів, серед яких запаморочення, нудота, гул у вухах. Що конкретно викликає напади цього захворювання медицині невідомо;
неврит переддверно-равликового нерва, наслідком якого є приглухуватість.
Грибкові захворювання вух найчастіше виникають за зниженого імунітету в людини. Збудниками захворювань у більшості випадків є дріжджоподібні гриби.Симптомами є виділення з вуха жовтого, зеленого або білого кольору, зниження слуху, закладеність вух, свербіж.
Інші захворювання вух викликані їх травмами різного ступеня тяжкості, наприклад, пошкодження вушної раковини, її гематоми, потрапляння стороннього предмета у вушний прохід, розрив барабанної перетинки, опіки, термічні та хімічні баротравми, вібротравми.
З появою болю у вусі не потрібно лікуватися самостійно, необхідно терміново записатися на прийом до лікаря, щоб уникнути важких ускладнень. Переваги лікарської консультації очевидні:
- індивідуальний підхід до пацієнта;
- якісний огляд, призначення аналізів; постановка точного діагнозу;
- надання професійної допомоги;
- застосування найсучасніших ефективних методик терапії.