Наскільки потрібні людині щеплення?
Наскільки потрібні людині щеплення?
Полеміка навколо щеплень не припиняється багато років. ЗМІ періодично сповіщають нас про смертельні випадки через вакцинацію, розповідають про жахливі наслідки щеплень. А згодом медики виявляються занепокоєними масовими відмовами від щеплення, починають лякати народ майбутніми епідеміями та мором. Що ж насправді є щепленням, і чи так воно необхідне?
У Європі перша вакцина від віспи з'явилася у 18 столітті. Не можна сказати, що вона була досконала, багато щеплених людей гинули, у багатьох вона провокувала складні захворювання. Незважаючи на всі нюанси і отримавши кілька позитивних результатів, уряд все ж таки вирішує зробити вакцинацію обов'язковою. Через деякий час загроза віспи зовсім зникла, чи завдяки щепленням, чи поліпшенню життєвих умов.
Поява нових вакцин стала для держави дуже прибутковою справою, і випадки невдалої вакцинації не виносилися на загальний огляд. В ідеалі подібне протистояння інфекційним хворобам все ж таки має здоровий глузд і в більшості випадків ефективно працює. Як і будь-яке втручання в роботу живого організму, щеплення має свої побічні ефекти, але при цьому слід пам'ятати, що дана процедура спрямована на захист від багатьох хвороб не лише одиничної особи, а цілого людства.
Чим небезпечні щеплення?
За допомогою щеплень ми наражаємо ще не зміцнілі імунну систему новонароджених величезної небезпеки.Якщо дитина трохи слабша або має генетичну схильність до окремих захворювань, то наслідки вакцинації можуть бути дуже згубними, аж до інвалідності та смерті.
Заражаючи організм хворобами, щоб він виробив штучний імунітет до них, ми знищуємо природний захист, і людина починає хворіти частими застудами тощо. Крім того, щеплення не дає стовідсоткової гарантії, що ви не схильні до тієї чи іншої хвороби. Розміри епідемії, на жаль, не залежать від кількості щеплених людей.
Людина протягом життя прищеплюється близько 20 разів. Стільки ж він, хоч і в незначній формі, хворіє на досить складні хвороби, якими в принципі міг і не заразитися. Таким чином, організм змушений віддавати багато сил на боротьбу з вакцинами, внаслідок чого він стає слабким, старіє і швидше зазнає ракових захворювань.
Окрема небезпека є якістю вакцини. Крім того, що додаткові її складові досить токсичні, самі бактерії та віруси часто зберігаються і транспортуються в невідповідних умовах.
Багато хвороб, від яких робляться щеплення, не є небезпечними і легко переносяться. Бувають випадки, коли наслідки щеплення набагато страшніші за саму хворобу. Завдяки дослідженням можна стверджувати, що кожне наступне покоління від щеплених людей слабшає, у них знижується репродуктивна функція і власне тривалість життя.
Не можна сказати, що щеплення зазнають суцільної шкоди організму. У більшості випадків не сама вакцина, а її неправильне застосування призводить до різних відхилень.На жаль, процес щеплення у нашій країні недосконалий. Ніхто не робить відповідних аналізів, не витримуються терміни між вакцинаціями тощо.
Навіщо потрібні щеплення?
Відсутність щеплень веде до багатьох соціальних проблем. У нещеплених дітей виникають складнощі при вступі до будь-якого навчального закладу, починаючи від дитячого садка. Деякі країни заборонили в'їзд на свою територію без щеплень.
Сучасні вакцини набагато досконаліші. Безсумнівно, ризик існує, але користь щеплень також дуже істотна. Вони є своєрідним гарантом від небезпечних епідемій, що раптово спалахують.
Види вакцин для проведення щеплень
- Живі, що містять ослаблені живі мікроорганізми (проти кору, краснухи, свинки). Вони розмножуються в організмі, викликаючи вакцинальний процес і формують несприйнятливість.
- Вбиті або інактивовані, що містять цілий убитий мікроорганізм (проти гепатиту А, кашлюку, сказ). Ці організми знищують хімічним або фізичним способом. Вони використовуються дуже рідко.
- Хімічні компоненти збудника, що містять, взяті зі стінки клітини або іншої частини.
- Анатоксини. Препарати, що містять неактивну отруту, що виділяється бактеріями. Токсична дія цієї вакцини втрачена, а залишилося лише імунногенна.
- Векторні чи рекомбінатні. Ця вакцина є результатом генної інженерії.
- Синтетичні, які є штучно створеними антигенними детермінантами мікроорганізмів.
- Асоційовані компоненти різних типів вакцин (АКДС), що містять.
Незважаючи на неоднозначне відношення до щеплень, бути занадто категоричними, напевно, не варто. Головне - не захоплюватися і розсудливо підходити до будь-якого питання. Батьки, перш ніж вести свою дитину на вакцинацію, повинні переконатися, що дитина абсолютно здорова і не хворів упродовж попереднього місяця. Важливим є процес відновлення, під час якого варто забезпечити організму здорове харчування, відпочинок і дотримуватися гігієни.