Кір у дітей: профілактика і лікування
Кір є вірусною інфекцією з певною специфікою. Якщо людина ніколи не хворіла на кір і спілкуватиметься з людиною, яка вже хворіє, то ймовірність передачі такої хвороби максимальна. Все відбувається легко, тому що кір передається від хворого повітряно-краплинним шляхом, вірус швидко поширюється і заражає всіх, хто не хворів раніше цим захворюванням.
Про кір відомо вже з давніх-давен. В даний час медики вивчили цю недугу у дорослих та дітей. Вони ставлять собі завдання усунення симптоматики, зазвичай призначають антигістамінні препарати і дієтичне харчування.
Протягом життя людина може зустрічати своєму шляху вірус кору неодноразово. Кір у малюків до року зустрічається дуже рідко, тому що вони мало контактують із сторонніми людьми і перебувають під постійним захистом материнських антитіл.
Ознаки кору в дітей віком
У старших дітей перші ознаки після ураження організму з'являються через тиждень. Зазвичай все починається з підвищеної температури тіла, кашлю, нежиті та головного болю, можлива сльозотеча. Тобто всі ознаки нагадують ГРЗ, але за кілька днів з'являються рожеві плями на тілі, які від голови за кілька днів спускаються, покриваючи тулуб і ноги хворого. Часто хвороба супроводжується неприємним свербінням, яке особливо складно терпіти дитині.
Як запобігти?
Кір вважається складною вірусною інфекцією і дуже неприємною хворобою. Кожен з батьків повинен захистити дитину від цього захворювання. Найпростіший вихід - це своєчасні щеплення (кір-краснуха-паротит), які максимально захищають організм дитини.Такі заходи проводяться за графіком: у перший рік життя, у шість років, у підлітковому віці (15-16 років) тощо за календарем щеплень.
Багато батьків бояться робити дитині щеплення від кору, тому що після неї можуть з'являтися різні реакції: температура, незначна висипка по тілу. Щеплення є штучне зараження малюка цим вірусом, але в ослабленій формі. Реакції на щеплення можливі, але за кілька днів вони безслідно проходять. Більшість дітей легко переносять таку легку форму кору та можуть відвідувати будь-який дитячий колектив без страху захворіти надалі.
Захворіли?
Якщо дитина захворіла, то вона стає заразною ще до появи перших ознак хвороби, але після появи висипки на тілі, як правило, на п'ятий день вона перестає нести небезпеку для оточуючих.
Під час хвороби знижується імунітет, тому важливо давати дитині вітаміни, щоб запобігти подальшим ускладненням зі здоров'ям. Вітамін А та С є найважливішими у цей період. Усі контакти під час хвороби слід обмежити. Зате після повного одужання шанси захворіти на кір будуть практично зведені до нуля.