Як укомплектувати дачну аптечку?
Почався довгоочікуваний для дачників посадковий сезон. Як правило, городні угіддя завжди знаходяться далеко від міської інфраструктури, тому важливо подбати про необхідні медикаменти на будь-який випадок.
Порізи, забої та садна
Лопати, граблі, низькі одвірки – поширені джерела травм. На випадок рани або забиття під рукою завжди повинні бути такі засоби:
- перекис водню, настойка календули або саліцилова кислота (знезаразити пошкоджену ділянку шкіри);
- йод та зеленка (запобігти попаданню мікробів);
- пластир бактерицидний, бинт (захистити поріз від інфекції);
- ватяні тампони, вата;
- джгут;
- протизапальні мазі.
Розтягування, отруєння, опік
Працюючи на городі не покладаючи рук, можна отримати розтягнення. Найбільш уразливі місця: спина, суглоби, зв'язки. Для таких ситуацій літню аптечку слід укомплектувати знеболюючими препаратами, такими як Диклак гель, Фламідез. Стане в нагоді і розігріваючий «Троксевазін». Він відверне і зменшить біль. Незайвим буде еластичний бинт.
Заробити на дачі отруєння чи розлад шлунково-кишкового тракту легко. Досить поїсти брудних плодів прямо з грядки, попити води з колодязя, різко змінити раціон та схему харчування. При розладі шлунка допоможуть такі засоби.
Сорбенти: "Активоване вугілля", "Смекта", "Атоксіл", "Ентеросгель";
Антидіарейні препарати: "Лопедіум", "Імодіум";
Засоби, що відновлюють мікрофлору кишечника: Лінекс, Хілак-Форте;
Травні ферменти: "Мезим", "Ерміталь";
Від метеоризму: "Біле вугілля", "Полісорб", "Еспумізан".Вогнища, приготування їжі на відкритому вогні, електричні прилади – часті причини опіків, тому на дачі стануть у нагоді протиопікові засоби: «Пантенол», крем «Рескінол» та інші. У жодному разі не можна обробляти пошкоджену ділянку маслом – це посилить тяжкість ураження. При опіку потрібно охолодити пошкоджене місце під слабким струменем води.
Від сонячних опіків убезпечить будь-який сонцезахисний крем або спрей.
Головний біль, температура, спазми
Від появи мігрені, слабкості та загального нездужання не застрахований ніхто. Бажано мати з собою протизапальні, болезаспокійливі та жарознижувальні засоби.
М'язові запалення, біль, ревматизм полегшить "Долоксен", "Спазмолгон", "Нурофен".
Зубний, головний та інші види болю допоможе зняти «Нурофен», «Ібупрофен», «Анальгін», «Парацетамол», «Аспірин». Усуне спазми "Спазмалгон", "Но-шпа", "Пенталгін".
Жарознижуючі засоби краще приймати тільки в тому випадку, коли організм сам не в змозі впоратися із захворюванням, і терпіти муки неможливо. До них належить «Парацетамол», «Цитрамон», «Седалгін», сильніша дія у «Найза» та «Кетанів».
Останні ліки лікарі прописують після операцій або тяжкохворим, тому приймати його дозволяється лише у крайніх
випадках, щоб припинити сильний біль при серйозних травмах по дорозі до лікарні./
Застуда
Навіть улітку легко підхопити застуду: купання у холодній воді, велика порція морозива та соку з льодом, холодний вітер тощо. У результаті – біль у горлі, кашель та нежить.
Найкорисніше в цьому випадку розпочати лікування трав'яними зборами.Вони натуральніші і «лояльніші» за будь-які хімічні медикаменти. Для полоскання горла добре підійде ромашка, шавлія, м'ята, мати-й-мачуха, плоди анісу. Якщо це не допомагає, можна скористатися
сиропами та пігулками від застудних захворювань: «Гріпаут», «Гропринозин», «Лавомакс».
Для боротьби з застудою в дачну аптечку варто вкласти таке:
- таблетки, льодяники від болю у горлі;
- каплі від нежиті;
- препарати щодо усунення перших симптомів застуди, ГРЗ;
- імуностимулятори («Анаферон», «Афлубін»);
- вітаміни.
Алергія
Квітучі рослини, дерева, шерсть тварин – пекло для алергіків. Щоб полегшити своє знаходження серед «подразників», потрібно покласти в аптечку антигістамінні препарати: «Тавегіл», «Кларітін», «Еріус».
Укуси комах
На випадок нападу комах (оси, бджоли, шершні, комарі) в аптечці мають бути спеціальні засоби. Зняти свербіння допоможе "Псіло-бальзам", "Феністіл-гель", "Боро-плюс".
Зверніть увагу! Зазначені у статті препарати – це зразковий перелік того, що може входити до аптечки. Можна, можливо
використовувати як перелічені найменування медикаментів, і їх аналоги!
Додаткові засоби
Крім всіх основних ліків, на дачу слід взяти такі предмети:
- нашатирний спирт (допоможе при непритомності);
- градусник (визначити рівень захворювання);
- шприци (ставити ін'єкції);
- жирний крем (від сухості