Режим роботи Кол-центру понеділок - п'ятниця з 9-00 до 18-00
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3

Як визначити якість лікарського препарату?

Як визначити якість лікарського препарату?

День у день полиці аптек поповнюються новітніми препаратами. І ні для кого не секрет, що серед препаратів зустрічається багато підробок та неякісних препаратів. А візит до аптеки в сучасному світі вважається справою цілком звичною. І простій людині, яка погано розуміється на галузі медицини та фармакології, важко знайти відповіді на такі питання: Як визначити якість препарату? Чи можна використовувати препарати, що замінюють? Що робити, якщо не вдається знайти той чи інший препарат? Як уникнути побічних ефектів або звести їх до мінімуму? У цій статті йдеться про якість лікарських засобів.

Якість упаковки

Насамперед варто звернути увагу на якість упаковки лікарського засобу. Якщо упаковка препарату має “неохайний” вигляд (пам'ята, вицвіла та/або потерта тощо), то це найчастіше свідчить про неякісне зберігання ліків, а також про те, що препарат може бути черговою підробкою! Адже підпільні підприємства не дуже дбають про якість упаковки та якість транспортування препаратів. А ось перевірені часом і гідно заслуговують на довіру виробники відповідають не тільки за якість дії препаратів, але також і за якість упаковки. Найчастіше такі фармацевтичні компанії мають свою фірмову "фішку". Зазвичай це голограми із зображенням логотипу виробника, які також служать ще й як контроль першого відкриття, а деякі фармацевтичні компанії наносять свої логотипи на певні місця упаковки препарату, які можна розглянути лише під певним кутом, або стерши маскувальне покриття.

Склад препарату та його вартість

Склад препаратів є одним із найголовніших факторів! Детально ознайомтеся з діючою речовиною препарату, назва якого знаходиться на упаковці під торговою назвою або в анотації (можна погуглити, або докладно вивчити інструкцію із застосування). Також слід звернути увагу на вартість ліків. Пам'ятайте, висока вартість препарату не завжди каже на користь якості! Трапляється так, що абсолютно однакові за складом та дією лікарські препарати відрізняються за вартістю! Тому можна пошукати дешеві, що не поступаються як аналоги (замінники).

Країна-виробник та/або штрих-код

Країна-виробник говорить багато про що. Адже для кожного є своє образне уявлення про країну, де виготовляється препарат. Хтось віддає перевагу вітчизняним фармацевтичним компаніям, а хтось – закордонним. Іноді ліки виробляють в одній країні, а пакують в іншій. А часом трапляється і так, що виробник взагалі не вказаний. І тут на допомогу прийде штрих-код. Перші три цифри штрих-коду – це країна-виробник. Промоніторів інтернет, можна знайти коди всіх країн.

Сертифікат якості

Щоб остаточно розвіяти всі сумніви щодо якості лікарського засобу, ви маєте повне право при покупці препарату попросити у фармацевта сертифікат якості на препарат. Ви маєте повне право на це, і в цьому випадку закон буде повністю на вашому боці.Наявність таких документів свідчить про те, що лікарські засоби виробляються легальними фармацевтичними компаніями та постачаються до аптеки законним шляхом.

Анотація надрукована іноземною мовою

Що ж робити, якщо інструкцію препарату надруковано лише іноземною мовою?

У такому разі категорично не варто купувати такий препарат, бо, швидше за все, він не сертифікований на території України. У кращому випадку такий препарат не допоможе Вам, а в гіршому завдасть шкоди здоров'ю.

Меню