Екзема: лікування і профілактика рецидивів
Як лікувати?
Основою лікування контактного дерматиту є видалення конкретної речовини - агента, що індукує алергічну реакцію. Після припинення дії подразника уражена шкіра відновлюється, повільно гоїться, а ознаки екземи відступають. Чихання та інші симптоми захворювання можна забрати за допомогою спеціальних паст, кремів або мазей. Вони активними речовинами зазвичай є: цинк, смола, саліцилова кислота чи сечовина. Доцільно супроводжувати сухий пілінг шкіри застосуванням жирних кремів.
Гострий перебіг екземи усувають препарати, що містять кортикостероїди. Який з них доцільніше використовувати визначає лікар на підставі обстеження шкіри та відповідно до стадії захворювання.
З метою лікування інфекційної екземи призначаються мазі, що містять антибіотики чи протигрибкові засоби. В особливих випадках лікар може піти на введення загальних препаратів, що пригнічують алергію.
Що далі?
Перспективи повного зникнення ознак контактного дерматиту залежать від властивостей подразника, його поширення, стадії діагностики та початку лікування. У разі ранньої діагностики алергії на речовину, яку можна успішно уникати у повсякденному житті, шанси позбавитися цієї проблеми цілком реальні. У разі алергії на найбільш поширені матеріали (наприклад, гуму, нікель або хром) часто повторюються рецидиви або відбувається перехід екземи на хронічну стадію.
Симптоми атопічної екземи з часом зменшаться. Для переважної більшості дітей статеве дозрівання вирішує питання і захворювання повністю зникає.Випадки такого дерматиту у зрілому віці трапляються рідко. Але трапляється так, що прояви його на шкірі часто відступають через появу сінної лихоманки або алергічної астми.
Як уникнути рецидиву?
Найважливішою передумовою успішної профілактики екземи є недопущення взаємодії з алергеном. У разі передбачуваного контакту з потенційно дратівливими речовинами (маслами, мастилами, знежирювальними або дезінфікуючими засобами) рекомендується використовувати захисне обладнання. Після цього виснажену шкіру потрібно обробити захисними кремами. А ушкоджену шкіру слід досліджувати у досвідченого дерматолога.
Запобігання атопічній екземі утруднено. Існують різні фактори, які не повністю з'ясовані. Головний принцип профілактики полягає у уникненні ситуацій, які сприяють розвитку вашої хвороби. Суха та пошкоджена шкіра потребує регулярної обробки спеціальними кремами. Для визначення інших варіантів профілактики екземи слід звернутися до лікаря.