Режим роботи Кол-центру понеділок - п'ятниця з 9-00 до 18-00
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3
098 994-000-3
066 994-000-3
093 994-000-3

Чи безпечні родимки?

Чи безпечні родимки?

Більшість людей не звертає уваги на ластовиння, пігментні плями, родимки, вважаючи їх невинною прикрасою обличчя або рук. І зовсім мало хто помічає зростання та збільшення їхньої кількості. І дарма, особливо неуважні володарки ластовиння, любителі засмагати «до чорноти», ця категорія людей, схильна до ризику хвороби меланоми.

Що таке Меланома?

Меланома - рак шкіри, починається з невинної цятки, і тому так часто при його виявленні вже пізно з ним боротися. Так що ж підозрювати кожну ластовиння? Точна причина виникнення ракового захворювання вченими досі не визначена, але виділяють кілька факторів: травма родимок, плям або невусів, ультрафіолетові випромінювання у великій дозі, канцерогени хімічного походження, радіація. Також помічено, що захворювання найчастіше розвивається у жителів південних регіонів. Вплив на розвиток хвороби надаю медичні препарати (особливо надмірне захоплення вітамінами, БАДами), шанс отримати меланому мають люди, які перехворіли на краснуху. Факторів – безліч, але все ж таки ця хвороба не так часто вражає людей. Якщо взяти статистику, то серед онкозахворювань, меланома займає останнє місце, але в окремих регіонах країни саме цей рак займає перші рядки хвороб, так само як смертність від нього.

Підступне захворювання має кілька різновидів, причому ці види з'явилися на початку XX століття, отже, хвороба росте, видозмінюється, пристосовується до життя.Поверхнева

  1. Вузлова
  2. Лентігінозна
  3. Акрально-лентигіозна
  4. Безпігментна
  5. Меланома очей

Початок хвороби

Супроводжується свербінням (розподіл клітин) у певних місцях, потім родимка, пляма або ластовиння починають змінювати свій колір, форму. Тривожною ознакою є поява нових плям біля родимок або їх зрощення в одну, тріщини на невусах, виділення їх рідин. Прояв меланоми ока обумовлюється зміною кольору очей, почервонінням білка, появою ньому темних плям. Особливу увагу слід звертати на контури родимок, але ідеально круглих родимок немає ні в кого, але пляма, що розпливлася, - це тривожний дзвінок, особливо якщо тут присутній больовий синдром.

При зверненні до фахівця необхідно розповісти про можливі причини зміни родимки – травми, порізу, опіку, словом, будь-який незначний фактор може допомогти при встановленні правильного діагнозу. Тут лікар призначить дослідження. При дерматоскопії під мікроскопом спостерігаються клітини шкіри, що дозволяє візуально визначити хворобу, але безпігментну меланому і меланому очі так визначити не можна. Дослідження за допомогою лазера допомагає виявити пухлину в 96% випадків. У разі неможливості дослідження лазером вдаються до біопсії – взяття шматочка ураженої тканини.

Стадії розвитку меланоми

У цьому різновиді ракової пухлини, розрізняють 5 стадій її розвитку. Залежно, на якій стадії виявили хворобу, визначають лікування та роблять прогноз для хворого. Для 0 і I стадій, коли пухлина не торкнулася глибоких шарів, можуть призначити консервативне лікування, хіміотерапію.Лікування ІІ стадії більш проблематичне, особливо якщо почалося зростання метастазів. Прогноз у разі не особливо сприятливий. ІІІ стадія характеризується ураженням лімфатичних вузлів. При останній, IV стадії йде метастазування у віддалені органи, уражається мозок, печінка, легені.

Лікування Меланоми

Оперативне втручання дає шанс порятунку життя. Так як виявити меланому вдається порівняно пізно, в основному через неуважність і безтурботність хворого, оперативне висічення ураженої ділянки, залишається єдиним шансом на лікування та позбавлення від пухлини. Хворі, що мають останню стадію захворювання, на жаль, не мають шансів на виживання. Завдання лікарів зводиться лише полегшення страждань пацієнта. Несприятливий прогноз при меланомі ока. Смерть, здебільшого настає від метастазування.

Крім операцій, призначають хіміотерапію, лазерну та біологічну терапії. Прогноз хвороби ще 20 років тому був несприятливим для більшості хворих. Тепер, коли медицина зробила крок вперед, доступні нові методи лікування, зокрема, розробляється метод лікування вакциною, що допоможе уникнути висікання пухлин на ранніх стадіях.

Головне завдання – швидко розпізнати хворобу. Тому потрібно уважно ставитися до свого здоров'я, стежити за будь-якими змінами на шкірі та родимках. І тут уважність - запорука життя.

Меню