Ингалипт Н аэрозоль для ингаляций баллон 30мл
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу
ІНГАЛІПТ-Н
Склад:
діючі речовини:стрептоцид розчинний, норсульфазол натрію;
1 балон містить стрептоциду розчинного
допоміжні речовини: тимол, олія м’яти перцевої, олія евкаліптова, гліцерин, етанол 96%, полісорбат 80, сахароза, вода очищена.
Лікарська форма. Спрей для інгаляцій.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від ясно-жовтого до темно-жовтого кольору зі специфічним запахом.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що діють на респіраторну систему. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Антисептики. Різні антисептики.
Код АТХ R02A А20.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Інгаліпт-Н чинить антибактеріальну та протизапальну дію, а також охолоджувальну та відволікаючу дію. Поєднання вказаних фармакологічних властивостей забезпечує комплексну патогенетичну терапію запальних захворювань верхніх дихальних шляхів і слизової оболонки ротової порожнини. Інгаліпт-Н не чинить ульцерогенної та загальнотоксичної дії на організм.
Фармакокінетика.
Інгаліпт-Н призначений для місцевого інгаляційного застосування і створює терапевтичну концентрацію головним чином в осередку запалення. В системний кровотік частково всмоктуються сульфаніламіди (стрептоцид розчинний і норсульфазол натрію), які зворотно зв’язуються з білками крові: стрептоцид розчинний на 12-14 %, норсульфазол натрію – на 55 %. У процесі біотрансформації утворюються ацетильовані форми сульфаніламідів, у вигляді яких вони виводяться нирками. Період напіввиведення стрептоциду розчинного становить 10 годин, норсульфазолу натрію – 1,2 години.
Клінічні характеристики.
Показання.
Місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів і слизової оболонки порожнини рота (тонзиліт, фарингіт, ларингіт, афтозний і виразковий стоматити).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату, наявність в анамнезі тяжких токсико-алергічних реакцій на сульфаніламіди.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості подальшого застосування препарату!
Можливе послаблення протимікробної дії препарату при одночасному застосуванні з препаратами – похідними параамінобензойної кислоти (новокаїн, анестезин, дикаїн).
Особливості застосування.
Перед застосуванням препарату особам зі схильністю до алергії слід проконсультуватися з лікарем!
Без консультації лікаря не застосовуйте препарат понад встановлений термін!
Обов’язково повідомити лікарю про попередню реакцію на прийом препаратів цієї групи.
Не допускати попадання препарату в очі.
Перед першим застосуванням зробити не більше 7 натискань на насадку до появи дисперсного струменя. Дозволяється при відсутності струменя повторити дії ще раз.
Перед застосуванням препарату рекомендується прополоскати порожнину рота теплою кип'яченою водою. З уражених ділянок порожнини рота (виразки, ерозії) за допомогою стерильних тампонів видалити некротичний наліт.
Після зрошування порожнини рота препаратом слід утримуватися від прийому їжі впродовж 15-30 хв.
Після застосування препарату зняти горловий розпилювач зі штоку і промити його теплою водою. Закрити балон захисним ковпачком, щоб запобігти його забрудненню.
При застосуванні препарату дітям слід враховувати, що однократна доза препарату, яка розпилюється за 1-2 розпилення, містить 0,0076-0,0152 мл етанолу (96 %), що становить на однократний прийом: для дітей віком 3-5 років (маса тіла 15-
Оскільки підзвітний лікарський засіб містить сахарозу, пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції чи недостатністю сахарози-ізомальтози не слід застосовувати цей препарат.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе під контролем лікаря, зваживши співвідношення користь/ризик і суворо дотримуючись режиму дозування препарату.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами, однак водіям автотранспорту слід враховувати можливе спотворення результатів дослідження на алкоголь.
Спосіб застосування та дози.
Застосовувати дорослим і дітям віком від 3 років місцево на слизові оболонки порожнини рота і носоглотки шляхом зрошування.
Дорослим зрошування проводити 3-4 рази на добу.
Дітям віком від 3 років зрошування проводити 1-2 рази на добу, якщо немає особливих вказівок лікаря.
Тривалість застосування препарату залежить від перебігу захворювання і зазвичай становить 3-10 діб.
Частота і тривалість застосування встановлюються індивідуально лікарем і залежать від тяжкості захворювання!
Правила користування балоном.
1. Зняти захисний ковпачок з балона.
2. На балон надіти насадку горлову (розпилювач), яка додається, переконавшись попередньо у її чистоті.
3. Кілька разів струснути балон і провести не більше 7 натискань на насадку до появи дисперсного струменя. Дозволяється при відсутності струменя повторити дії ще раз.
4. Вільний край розпилювача ввести у порожнину рота і, утримуючи балон вертикально, натиснути на головку розпилювача. За один сеанс інгаляції здійснювати 2-3 розпилення Інгаліпту-Н.
5. Закінчивши зрошування, зняти розпилювач зі штока балона і закрити балон захисним ковпачком, щоб запобігти його забрудненню.
6. Розпилювач слід тримати у чистоті, після застосування препарату промити його теплою водою з подальшим висушуванням у теплому місці.
Діти.
Препарат не застосовувати дітям віком до 3 років. З обережністю застосовувати дітям віком від 3 років у зв’язку з можливістю розвитку рефлекторного бронхоспазму, зумовленого вмістом ефірних олій евкаліптової і м’яти перцевої. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.
Передозування.
Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів.
Лікування: відміна препарату, полоскання порожнини рота теплою кип'яченою водою.
Терапія симптоматична.
Побічні реакції.
Алергічні реакції, у тому числі висипання на шкірі, свербіж, набряк у місцях контакту, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, кропив’янка.
Препарат, як правило, переноситься добре, але в окремих випадках можливі:
З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк, бронхоспазм.
З боку шкіри: висипи, свербіж, кропив’янка, набряк у місці контакту.
З боку травної системи: нудота, блювання, місцеві ефекти (печіння у роті, клубок у горлі або першіння).
Інші: загальна слабкість, утруднення дихання.
У разі виявлення будь-яких небажаних явищ або незвичних реакцій слід порадитися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.
Термін придатності. 2 роки.
Забороняється користуватися препаратом після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці, подалі від вогню.
Упаковка.
По
Категорія відпуску.
Без рецепта.
Виробник.
ТОВ «Мікрофарм».
Україна,
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
ТОВ «Мікрофарм».
Україна,