Ферсинол-3 капсулы №30
Склад
1 капсула містить:
основні речовини:
залізо (ІІ) (у формі заліза сульфату безводного) – 50 мг,
цинк (у формі цинку сульфату) –25 мг,
вітамін С (аскорбінова кислота) – 50 мг,
вітамін РР (нікотинамід) – 10 мг,
вітамін В1 (тіаміну мононітрат) – 2 мг,
вітамін В2 (рибофлавін) – 2 мг,
вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) – 1 мг,
вітамін В9 (фолієва кислота) – 0,5 мг;
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, каолін, сахароза, тальк очищений (наповнювач), сульфат кальцію (наповнювач), гліцерину моностеарат (наповнювач), титану діоксид (замутнювач), віск бджолиний білий (глазуруючий агент), етилцелюлоза (наповнювач); оболонка капсули: желатин.
Поживна (харчова) та енергетична цінність (калорійність) на 1 капсулу: білки – 1 мг, вуглеводи – 240 мг, жири – 4 мг; 4,184 кДж (1 ккал).
Без ГМО.
Рекомендації щодо застосування
у якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело заліза, цинку та вітамінів (С, РР, групи В) з метою корекції залізо- та цинкдефіцитних станів, гіпо- та авітамінозів С, РР, групи В.
Спосіб застосування та рекомендована добова доза
за рекомендацією лікаря вживати дорослим по 1-2 капсули на добу або через добу, під час або після їди, запиваючи достатньою кількістю питної води. Курс споживання визначає лікар індивідуально.
Вагітним жінкам вживати по 1 капсулі 1 раз на добу. Курс споживання: починаючи з 14-го тижня вагітності, по 2 тижні з перервами по 1 тижню безпосередньо до пологів.
У період лактації вживати по 1 капсулі на добу. Курс споживання: 3-6 місяців.
У менструальний період вживати по 1 капсулі на добу. Курс споживання: 2 доби до початку менструації, протягом всього циклу та 2 доби після його закінчення. Загальна тривалість застосування (з днями менструації включно): не більше 10 діб.
Особам з інтенсивними фізичними навантаженнями, а також при гіпо- та авітамінозах рекомендується приймати по 1 - 2 капсули на добу. Курс споживання: 10 діб.
Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.
Особливості застосування
для уникнення зниження всмоктування заліза не рекомендується запивати капсули чорним чаєм, кавою, молоком. Не має клінічного значення темне забарвлення випорожнень, яке пов’язане з виведенням заліза, що залишилось.
Застереження щодо застосування
не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Протипоказання
індивідуальна чутливість до складових компонентів; гемосидероз, гемохроматоз; печінкова недостатність; анемії, не викликані дефіцитом заліза (апластична, гемолітична, сідерохрестична та свинцева анемії; мегалобластна анемія, викликана ізольованим дефіцитом вітаміну В12 або фолієвої кислоти).
Не є лікарським засобом
Форма випуску
капсули № 30 у блістерах, у картонній коробці.
Маса вмісту 1 капсули
600 мг ± 7,5 %.
Умови зберігання
зберігати за температури не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Функціональні властивості
Залізо (ІІ) (у формі заліза сульфату безводного), що входить до складу дієтичної добавки, поповнює дефіцит заліза в організмі, приймає участь в гемопоезі, забезпечує синтез залізовмісних метаболітів. В комплексі з вітаміном С, вітамінами групи В покращується всмоктування і засвоєння негемового (іонізованого) заліза, попереджується його прооксидантна дія, краще засвоюються білки.
Недостатня кількість заліза може викликати розвиток залізодефіцитної анемії під час вагітності. Негативним наслідком затяжної залізодефіцитної анемії є кисневе голодування малюка. Для матері анемія може стати причиною появи раннього токсикозу або важкого гестозу, поява яких тільки посилює гіпоксію плода.
Також дефіцит заліза може спричинити передчасні пологи. Зростає і ризик розвитку ускладнень в процесі пологів. У породіль з анемією часто спостерігається слабка родова діяльність, відкриття кровотечі під час та/або після пологів, особливо при кесаревому розтині.
Крім того, брак заліза в організмі вагітної може стати причиною розвитку анемії і у її дитини після народження.
Цинку сульфат є джерелом цинку − складової частини більш ніж 80 ферментів організму людини. Необхідний для утворення еритроцитів та інших формених елементів крові. Бере участь у фотохімічних реакціях процесу зору та діяльності залоз внутрішньої секреції.
Вітамін С (аскорбінова кислота) регулює згортання крові, окисно-відновні процеси та рівень ліпідів у крові, бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти, а також стимулює процеси кровотворення, імунну систему, підвищуючи захисні функції організму.
Вітамін РР (нікотинамід) бере участь у процесах тканинного дихання, жирового і вуглеводного обміну.
Вітамін В1 (тіаміну мононітрат) як кофермент бере участь у вуглеводному обміні, функціонуванні нервової системи.
Вітамін В2 (рибофлавін) - каталізатор клітинного дихання та зорового сприйняття; відіграє важливу роль у формуванні ДНК, сприяє процесам регенерації тканин (у т.ч. клітин шкіри).
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) як кофермент бере участь у метаболізмі амінокислот, білків, а також у процесах синтезу нейромедіаторів.
Вітамін В9 (фолієва кислота) необхідна для нормального дозрівання мегалобластів та утворення нормобластів. В організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти, що є коензимом, котрий бере участь в різних метаболічних процесах. Стимулює еритропоез, приймає участь у синтезі амінокислот (в т.ч. метіоніну, серину), нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів, в обміні холіну.