Бифидумбактерин лиофилизированная масса 5доз флакон №10 Энзим
ІНСТРУКЦІЯ
про застосування медичного імунобіологічного препарату
БІФІДУМБАКТЕРИН
Загальна характеристика
Основні властивості лікарської форми: порошок жовтого, білого або сірого кольору, кисломолочного запаху і смаку. При розчиненні у воді утворює непрозору суспензію.
Склад на один флакон
Діюча речовина: ліофілізат живих біфідобактерій не менш 1*108 КУО в одній дозі.
Допоміжні речовини: цукроза, желатин, молоко сухе.
Форма випуску. Ліофілізований порошок.
Код ATC. A07F А. Антидіарейні мікробні препарати.
Імунологічні й біологічні властивості
Терапевтичний ефект Біфідумбактерину визначають живі біфідобактерії, які мають антагоністичну активність проти широкого спектра патогенних і умовно патогенних мікроорганізмів. Перевага біфідофлори в мікробіоценозі після застосування препарату нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, поліпшує обмінні процеси, стимулює функціональну діяльність травної системи, попереджає розвиток затяжних форм кишкових захворювань, підвищує неспецифічну резистентність організму.
Показання до застосування
Біфідумбактерин застосовують для лікування дорослих і дітей з перших днів життя. Можна застосовувати при вагітності й лактації.
Біфідумбактерин призначають:
- для лікування й профілактики дисбіозу кишечника, що виникає внаслідок антибактеріальної, гормональної, променевої й інших видів терапії, за стресових ситуацій та перебування у екстремальних умовах;
- у комплексному лікуванні гострих інфекційних захворювань кишечника (шигельоз, сальмонельозні інфекції, ентерогенна інфекція, викликана Escherichia coli, інші бактеріальні та вірусні кишкові інфекції);
- для лікування реконвалесцентів після гострих кишкових інфекцій;
- для лікування бактеріальних харчових отруєнь стафілококової і невстановленої етіології;
- у комплексному лікуванні неінфекційного ентериту і коліту, синдрому подразненого кишечника, функціональних кишкових порушень;
- дітям з обтяженим преморбідним станом, що одержують антибіотики в ранньому неонатальному періоді;
- для лікування й профілактики дисбіозу у дітей хворих на пневмонію, сепсис та інші гнійно-інфекційні захворювання, анемію, рахіт, гіпотрофію тощо;
- для лікування й профілактики дисбіозу у дітей, матері яких страждали важкими токсикозами або іншою патологією вагітності, мали лактостаз, тріщини сосків, мастит і відновлюють годування грудьми після видужання;
- дітям, які переведені на штучне вигодовування з метою профілактики дисбіозу кишечника;
- для лікування й профілактики дисбіозу жіночої статевої сфери, що виникає внаслідок запальних процесів (вагініти, вульвіти), проведення антибактеріальної, гормональної,
променевої й інших видів терапії, в період менопаузи тощо.
Спосіб застосування й дози
Біфідумбактерин при захворюваннях шлунково-кишкового тракту застосовують перорально, в акушерсько-гінекологічній практиці - інтравагінально.
Для готування розчину вміст одного флакона або пакета розчиняють у кип'яченій воді кімнатної температури з розрахунку одна чайна ложка води на одну дозу препарату. Для цього необхідну кількість препарату розчиняють в чистій сухій склянці з необхідною кількістю води до утворення однорідного розчину (одна чайна ложка розчину містить одну дозу). Приймають за 20-30 хв. до їжі. Грудним дітям препарат дають під час годування, змішавши необхідну кількість із грудним молоком або дитячим харчуванням.
Біфідумбактерин з лікувальною метою призначають в залежності від віку у наступних дозах:
Вік | Дозування | Кратність прийому |
Немовлята із групи ризику (з перших годин життя) | 1-2,5 дози | 3 рази на день |
До 6 місяців | 5 доз | 2-3 рази на день |
Від 6 місяців до 3 років | 5 доз | 3-4 рази на день |
Від 3 до 7 років | 5 доз | 3-5 разів на день |
Старше 7 років і дорослим | 5-10 доз | 3-4 рази на день |
Курс лікування при кишкових захворюваннях 2-3 тижні. При необхідності курси лікування можна повторювати.
Із профілактичною метою Біфідумбактерин призначають по 5 доз 1-2 рази на день протягом 2-3 тижнів.
У гінекологічній практиці - інтравагінально (5-10 доз розчинити в 15-20 мл теплої кип'яченої води) уводять рясно просочений препаратом стерильний тампон на 2-3 години 1 раз у день протягом 8-10 днів під контролем відновлення чистоти вагінального секрету до І-ІІ ступеня та зникнення клінічних симптомів запалення.
Побічна дія
Не описана.
Протипоказання
Запальні процеси жіночої статевої сфери, що обумовлені грибами роду Candida або бактеріями роду Gardnerella, Neisseria gonorrhoeae та Trichomonas, лактазна недостатність, оскільки препарат містить молоко.
Особливості застосування
Можна застосовувати при вагітності й лактації.
Можна застосовувати після закінчення курсу антибіотикотерапії, а також під час її проведення, але не раніше ніж через 2 години після прийому антибіотика.
Препарат не застосовується при порушенні цілісності упаковки, при закінченні строку придатності.
Для розведення препарату необхідно використовувати теплу кип'ячену воду з температурою не вище +40°С.
Не можна зберігати препарат у розчиненому вигляді. При необхідності сухий вміст одного флакона або пакета розділяють на рівні частини. Необхідну кількість розчиняють і використовують, залишок сухої маси зберігають у холодильнику в закупореному флаконі.
Умови зберігання
Зберігати у сухому, темному місці, при температурі від 2 до 8 ºС.
Термін придатності
1 рік.
Умови відпуску
Без рецепта.
Пакування
Ліофілізат живих біфідобактерій по 5 та 10 доз у флаконах або пакетах. Флакони (пакети) упаковані по 5 або 10 штук у картонній коробці.
Виробник
ДП «Ензим».
Адреса
Україна,